This site uses cookies. By using it you agree to their use in accordance with current browser settings .
I accept

Loading...


Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalSpada wskaźnik inflacji

Wyślij Print Pobierz added: | 2015-08-04 10:36:52
aktualności

Inflacja w Turcji spada już drugi miesiąc z rzędu, według danych opublikowanych przez Turecki Instytut Statystyczny (TÜİK) 03 sierpnia br.

Inflacja w Turcji spada już drugi miesiąc z rzędu, według danych opublikowanych przez Turecki Instytut Statystyczny (TÜİK) 03 sierpnia br. W ujęciu rocznym inflacja spadła do 6,81% w lipcu br. z 7,2% w czerwcu br. Jest to najniższy poziom inflacji od dwóch lat. Głównym powodem spadku jest spadek popytu wewnętrznego w kraju. Indeks cen konsumpcyjnych spadł w lipcu o 0,39% w stosunku do czerwca br.

Analitycy rynkowi wskazują, że konsumpcja spada w Turcjik gdyż jest oparta w dużym stopniu na pożyczkach bankowych. Banki zaś odnotowują ostatnio zmniejszanie się napływu walut.

W raporcie opublikowanym w dniu 30 lipca przez Bank Centralny Turcji, Prezes BC Erdem Başçı prognozuje, że poziom inflacji na koniec 2015 roku wyniesie nie więcej niż 6,9% . Bank pozostawił swoje prognozy 2016 na poziomie 5,5%.

Selected
Polish companies offers

Polska - WROCŁAW 2020-11-30 Added:Adam Turek Machines and devices See offer

Halal Poultry for sale

As a direct producer of halal poultry, we offer wholesale of chicken and hen carcasses and poultr...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Added:Adan Hassan Trade, Other food products, Production of meat and fish, Food processing, Meat See offer
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Added:Kamil Tyszko Tourism, Sport and Recreation, Ships and boats See offer

See more offers