Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStraty w turystyce przyjazdowej w kurorcie Antalya

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2015-10-26 11:09:26
turystyka, antalya

Utrata dochodów z turystyki w śródziemnomorskim kurorcie Antalya przekroczy w tym roku 5 mld $, głównie ze względu na gwałtowny spadek liczby rosyjskich turystów odwiedzających miasto.

n902991

 

Utrata dochodów z turystyki w śródziemnomorskim kurorcie Antalya przekroczy w tym roku 5 mld $, głównie ze względu na gwałtowny spadek liczby rosyjskich turystów odwiedzających miasto. Liczba rosyjskich turystów odwiedzających Antalię spadła o 25% procent w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2015 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2014 r. Straty finansowe z tego tytułu szacowane są na około 50%.

Według raportu Stowarzyszenia Hotelarzy Morza Śródziemnego Śródziemnego (AKTOB), liczba turystów odwiedzających Antalię spadła o 5,1%, do 9,7 mln osób w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku w porównaniu do analogicznego okresu 2014 roku.

Rząd podjął szereg działań w celu zminimalizowania strat w sektorze, takich jak na przykład udzielanie 6000 USD wsparcia na paliwo dla każdego lotu touroperatorów działających na trasach wiodących lokalizacji turystycznych w Turcji.

Według specjalistów z branży, sektor turystyki w Turcji musi zachęcać turystów z nowych, dotychczas nie zagospdoarowanych przez Turcję rynków. Chodzi tu w szczególności o turystów z regionu Bliskiego Wschodu, Chin, Indii i Korei Południowej.