Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRozpoczęcie szczytu G 20 w Antalyi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2015-12-08 10:54:58
szczyt g 20, antalya, szczyt gospodarczy

Otwierając spotkanie B-20 (Business 20) i L-20 (Labour 20) spotkań, poprzedzające szczyt G-20 w Antalyi w dniu 15 listopada 2015 r., Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał pracodawców do dzielenia się nadwyżką dochodów z najniżej opłacanymi pracownikami.

n911741

Otwierając spotkanie B-20 (Business 20) i L-20 (Labour 20) , poprzedzające szczyt G-20 w Antalyi w dniu 15 listopada 2015 r., Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał pracodawców do dzielenia się nadwyżką dochodów z najniżej opłacanymi pracownikami. „Wzrost gospodarczy powinien być związany nie tylko z liczbami ale z równoczesnym bogaceniem się różnych środowisk społecznych” – stwierdził Prezydent. Wypowiedź Prezydenta wsparł jeden z wiodących w Turcji przedsiębiorców – przedstawiciel grupy KOC HOLDING, zalecając interwencję w kapitalizm, aby „uporządkować nierówności”. Biznesmen dodał, że potrzebne jest efektywne wdrażanie polityki gospodarczej i zatrudnienia w drodze dialogu społecznego między pracodawcami i pracownikami.

Prezydent Recep Tayyip Erdoğan ponowił apel o niższe stopy procentowe, twierdząc, że są zbyt wysokie, aby zachęcić do inwestycji i przedsiębiorczości. Prezydent Erdoğan wielokrotnie wzywał Bank Centralny Turcji do obniżenia stóp procentowych, aby pobudzić wzrost, pomimo że ekonomiści twierdzą, że w Turcji Bank Centralny musi podwyższać stopy procentowe w celu powstrzymania rosnącej inflacji. "W Turcji stopy procentowe są wysokie. Nasze ceny nie są jednak tak niskie jak na Zachodzie. Najpierw trzeba obniżyć koszt pieniędzy. Tak długo, jak koszt pieniądza rośnie, nie można kreować młodych przedsiębiorstw" – stwierdził Prezydent Erdoğan.

W Turcji rozpoczął się dzisiaj dwudniowy szczyt grupy G20. W spotkaniu biorą udział światowi przywódcy, w tym prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.