Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurcja pomaga rolnikom w walce ze zmianami klimatycznymi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2015-11-16 11:36:38
rolnictwo zrównoważone, zmiany klimatu, nowe technologie, modernizacja rolnictwa

Po latach samotnej walki ze zmiennymi warunkami pogodowymi tureccy rolnicy otrzymają wsparcie publiczne w postaci nowych technologii, które pomogą im monitorować warunki pogodowe i uwidocznią możliwości zwiększenia racjonalności upraw i hodowli.

n911741

Projekt rządowy ma na celu promowanie zrównoważonego rolnictwa poprzez specjalnie opracowane systemy informatyczne umożliwiające satelitarne monitorowanie warunków pogodowych dla rolników i przekazywanie im z dużym wyprzedzeniem danych, których potrzebują.

W zasięgu ręki rolnicy będą mieli informacje na temat czynników pogodowych wpływających na rolnictwo, takie jak: jakość gleby, temperatura otoczenia, prędkość wiatru oraz wczesne sygnały ostrzegawcze o możliwych klęskach żywiołowych. Dzięki temu każdy rolnik może zdecydować, jakie rośliny najlepiej jest sadzić, kiedy je sadzić i jak uzyskać najwyższą wydajność.

Środkowa część Anatolii - 52 miliony hektarów suchych i półpustynnych użytków rolnych, które stanowią 65 procent ogółu użytków rolnych w Turcji, są najbardziej narażone na zmiany klimatu. Roczna amplituda wielkości opadów wynosi tam od 250 do 2.250 mm. W celu zwiększenia przewidywalności opadów umieszczonych zostanie 1.200 stacji naziemnych w tym rejonie. Kosztujące około 30 tysięcy USD stacje naziemne są wyposażone w aż 40.000 różnych czujników. Czujniki transmitują między innymi takie dane jak: prędkość i kierunek wiatru, ilość promieniowania słonecznego, temperatura i wilgotność powietrza i gleby, poziom nawodnienie i nawożenia wymagany na każdym etapie wzrostu roślin.

Co 10 do 30 minut, dane są przesyłane do centralnego systemu przetwarzania informacji i analiz stacji w Ankarze, prowadzonym przez Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Hodowli Zwierząt. Przy projekcie jest zatrudnionych około 3.000 terenowych doradców do pomocy trzem milionom rolników.

Na podstawie systemu doradzono już na przykład rolnikom z miejscowości Kazan, aby sadzili melony zamiast tradycyjnej uprawy białej fasoli. Suma parowania z gleby i transpiracji z roślin wykazała, że fasola biała wymaga dwa razy więszego nawadniania gleby. Po zbiorach z września, w miejscowości tej odnotowano najwyższe w historii obroty w wysokości 60.000 lir tureckich (około 20.000 USD) ze sprzedaży melonów.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Projekt domu z kontenera morskiego

Z kontenerów transportowych buduje się wiele obiektów, takich jak magazyny, hale, budynki gastro...
Polska - SZCZECIN 2022-01-17 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Jak pisać teksty pod SEO

W dzisiejszych czasach SEO cieszy się coraz większą popularnością. Specjalista SEO Firmy decyduj...
Polska - SZCZECIN 2022-01-17 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Implanty zębów w Szczecinie

Implanty zębów Szczecin – aby wszczepienie implantu zakończyło się powodzeniem, pacjent powinien ...
Polska - SZCZECIN 2022-01-17 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert