Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzczyt Rady Atlantyckiej w Stambule - Energy and Economic Summit

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2015-12-08 10:50:49
rada atlantycka, stambuł

Szczyt RA w Stambule pod nazwą and Energy and Economic Summit w dniach 18-20 listopada 2015 r. jest miejscem spotkań światowego biznesu i przywódców rządowych skłonnych omawiać sposoby rozwiązania najważniejszych wyzwać w zakresie energetyki i gospodarki w dzisiejszym świecie, aby zbudować bardziej bezpieczną przyszłość.

RA

18 listopada 2015 r. w Stambule rozpoczął się szczyt Rady Atlantyckiej - Energy and Economic Summit. Rada Atlantycka Rada (RA) funkcjonuje od 1961 r. jako instytucja opiniodawcza w zakresie problemów bezpieczeństwa politycznego i gospodarczego. Zasięg analiz i prognoz wykonywanych przez RA obejmuje Europę, Azję i obie Ameryki. RA opiera swoją działalność na przekonaniu, że zdrowe stosunki transatlantyckie mają fundamentalne znaczenie dla rozwoju gospodarczego.

W tym roku ponad 400 delegatów z ponad czterdziestu krajów, w tym Prezydent Republiki Tureckiej - Recep Tayyip Erdoğan, dwóch premierów, dwudziestu ministrów i ponad czterdziestu prezesów międzynarodowych korporacji i szefów organizacji pozarządowych uczestniczy w szczycie.

Celem tegorocznego szczytu jest budowanie mostów między narodami, samorządami, firmami, a co najważniejsze, ludźmi. W obliczu obecnych wyzwań humanitarnych, gospodarczych i politycznych, dążenie do osiągnięcia tego celu jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Temat tegorocznego szczytu to "Budowa globalnej stabilności ". Zaplanowane sesje dotyczą globalnego bezpieczeństwa energetycznego i polityki gospodarczej, w szczególności w regionie Morza Śródziemnego i Afryki Północnej. Ponadto omawiane będą takie tematy jak: zarządzanie ryzykiem w cyberprzestrzeni; bezpieczeństwo Morza Czarnego; globalne perspektywy rozwoju energetyki; budowanie strategii inwestycyjnych i finansowych w obszarze energetyki; globalny rynek skroplonego gazu ziemnego (LNG), najnowsze technologie energetyczne; wyzwania sektora energetycznego w Iranie i Iraku.

Organizacja szytu energetyczego i gospodarczego przez RA w Stambule odbywa się od 7 lat. Wybór Stambułu na stałe miejsce szczytu i lokalizacja biura RA jest podkreśleniem roli Turcji w regionie. RA dała tym samym sygnał społeczności międzyanrodwej, że wierzy w rozwój gospodarki, demokracji i stabilności Turcji i odegranie przez nią pozytywnej roli w rozwoju gospodarczym w regionie i na swiecie.