Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRosja wprowadza sankcje dla Turcji na import warzyw, owoców i innych produktów rolnych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2015-11-30 15:23:09
sankcje, rosja, produkty rolne

Rosja wprowadza sankcje dla Turcji na import warzyw, owoców i innych produktów rolnych

Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził sankje na import z Turcji w dniu 28 listopada br., w związku ze strąceniem przez Turcję rosyjskiego odrzutowca. Rosja zakazała lotów czarterowych i wycieczek turystycznych do Turcji, uniemożliwiła tureckim firmom zawieranie umów wynajmu lokali oraz wprowadziła ograniczenia przywozowe na niektóre towary tureckie.

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku. Lista towarów podlegających "zakazowi wwozu do Rosji" nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. Pierwszy wicepremier Rosji Igor Szuwałow powiedział natomiast, że Rosja na razie powstrzyma się od wprowadzenia zakazu importu tureckich towarów przemysłowych.

W dniu 25 listopada br. grupa tureckich biznesmenów została zatrzymana przez władze rosyjskie pod zarzutem "fałszywych oświadczeń o swojej podróży do Rosji". Przedsiębiorcy tureccy prawdopodobnie mieli wziąć udział w targach rolnych w Krasnodarze. Sąd ukarał ich grzywną każdego z nich w wysokości 4000 rubli rosyjskich oraz zarządził 10 dni aresztu. Po upływie okresu aresztu przedsiębiorcy mają zostać deportowani do Turcji.

Reżim bezwizowy pomiędzy obu krajami został zawieszony, z wyjątkiem obywateli tureckich, którzy posiadają zezwolenie na pobyt tymczasowy lub stały oraz personelu misji dyplomatycznych i konsularnych w Rosji i ich rodzin.

Wprowadzenie sankcji przez Rosję niewątpliwie odbije się negatywnie na gospodarce tureckiej. Po wyborach parlamentarnych w Turcji w dniu 1 listopada br. zakończył się okres niepewności gospodarczej i wycena ryzyka kredytowego pod inwestycje w Turcji była coraz bardziej optymistyczna, jednak w dniu 24 listopada br., po incydencie z zestrzelniem odrzutowca, koszt kredytu dla inwestycji w Turcji zaczął ponownie rosnąć.

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert