Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEuropejski Fundusz Inwestycyjny podpisał umowę z bankiem Turk Sinai Kalkınma Bankası o wsparciu gwarancyjnym dla innowacyjnych MSP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2016-03-18 10:31:36
efi, innowacje, finansowanie innowacji

Europejski Fundusz Inwestycyjny podpisał umowę z bankiem Turk Sinai Kalkınma Bankası o wsparciu gwarancyjnym dla innowacyjnych MSP.

Umowa pozwoli Sinai Kalkınma Bankası (TSKB), który jest pierwszym całkowicie prywatnym bankiem rozwoju i inwestycji w Turcji, zarządzać specjalnie utworzonym z EFI funduszem INNOFIN. Z Funduszu INNFIN będą korzystać banki oraz inne instytucje finansowe w celu udzielania pożyczek innowacyjnym małym i średnich przedsiębiorstwom oraz dużym zatrudniającym mniej niż 500 pracowników na inwestycje oraz kapitał obrotowy na finansowanie działalności badawczej, rozwoju i innowacji.

Pier Luigi Gilibert, CEO EFI, wskazał, że jest to pierwsza umowa gwarancyjna EFI dla innowacyjnych firm w Turcji. Oczekuje się, że wsparcie z unijnych środków udzielonego przez EFI dla innowacyjnych firm tureckich wygeneruje 20 mln euro kredytów bankowych na innowacje.