Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurcja wprowadza technologię 4G w telefonii komórkowej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2016-04-01 10:42:39
technologia 4g, 4, 5g

Od pierwszego kwietnia 2016 t. Turcja wprowadza zaawansowane technologie 4G, które przyspieszą odbiór internetu w urządzeniach mobilnych 10-krotnie.

Od pierwszego kwietnia 2016 t. Turcja wprowadza zaawansowane technologie 4G, które przyspieszą odbiór internetu w urządzeniach mobilnych 10-krotnie.

Minister Komunikacji - Binali Yıldırım powiedział przejście do technologii 4G będzie stopniowe, jednak najpóźniej do końca roku wszystkie 81 województw powinno uzyskać dostęp do tej technologii. Około 95% kraju zostanie objęte technologią 4G do 2023 r.

Około 40% z 74 milionów abonentów telefonii komórkowej w Turcji będzie mogło korzystać z technologii 4G nie zmieniając swoich telefonów.

Trzech operatorów telefonii komórkowej w Turcji - Turkcell, Vodafone i Avea - wygrało w przetargu prawa do zaawansowanej sieci 4G, które budowa kosztowała ponad 3,9 mld EUR.

Konkurencyjne firmy natomiast domagają się dostępu do częściowo sieci światłowodowej, argumentując, że w przeciwnym razie nie będą mogły konkurować na rynku, gdzie dostęp do internetu ze źródeł stacjonarnych i mobilnych jest wymienny.

Największy, częściowo państwowy, turecki operator telefonii komórkowej i stacjonarnej - Türk Telekom wydatkował 20 mld lirów (7 miliardów dolarów) w ciągu ostatniej dekady na budowę najszerszej sieci światłowodowej w kraju i zamierza połączyć usługi linii stacjonarnych z usługami mobilnymi w ramach jednej umowy, aby przyciągnąć więcej klientów. Jest to bardzo duża przewaga nad konkurencją. Konkurencja zamierza zatem zbudować wspólną sieć.

Minister Komunikacji zapowiedział, że wymóg „wspólnego korzystania ze stacji światłowodowych” zostanie wprowadzony w miejscowościach, których liczba ludności nie przekracza 10 tysięcy osób.