Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRosja zamierza wprowadzić zakaz przywozu z Turcji wszystkich owoców i warzyw: Agencja Interfax

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2016-05-17 15:35:12
embargo rosyjskie, warzywa, owoce

Rosyjska Instytucja ds. Rolnictwa Rosselchoz Nadzor wydała w dniu 16 maja 2016 r. komunikat, w którym nałożyła czasowy zakaz importu kabaczków i dyń z Turcji z dniem 19 maja br.

Rosyjska Instytucja ds. Rolnictwa Rosselchoz Nadzor wydała w dniu 16 maja 2016 . komunikat, w którym nałożyła czasowy zakaz importu kabaczków i dyń z Turcji od 19 maja br., z powodu rzekomego zagrożenia sanitarnego, podała Agencja Interfax. Jednocześnie Rosselchoz Nadzor stwierdziła, że jest możliwe wprowadzenie w przyszłości embarga na wszystkie warzywa i owoce z Turcji.

Rosyjski rząd zaczął nakładać sankcje gospodarcze i handlowe przeciwko Turcji po kryzysie wynikającym z zestrzelenia rosyjskiego odrzutowca przez wojsko tureckie, na jesieni 2015 r. Zakaz dotyczy szerokiej gamy produktów, w tym tureckich owoców i warzyw - takich jak pomidory, ogórki i jabłka - produktów drobiowych i sól, zgodnie z wykazem opublikowanym na stronie internetowej rosyjskiego rządu w grudniu 2015 r.

Środki handlowe odgrywają dużą rolę w napiętych stosunkach między Moskwą a sąsiadami w ostatnich latach. Rosyjska instytucja nie wskazała jednak by powodem kolejnego zakazu importu warzyw lub owoców z Turcji były kwestie polityczne. Na jesieni 2015 r. Rosja wprowadziła embargo na import tureckich wielu produktów rolnych.