Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStambulska Izba Handlowa zapewnia o stabilności sytuacji gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2016-08-05 13:38:49
gospodarka turecka, stabilność gospodarki

Prezes Stambulskiej Izby Handlowej – Istambul Ticaret Odasi – Pan İbrahim Caglar, w dniu 4 sierpnia br., na spotkaniu z przedstawicielami konsulatów generalnych w Stambule, wyraził opinię, że gospodarka turecka nie ucierpiała na skutek nieudanej próby zamach stanu w Turcji w dniu 15 lipca 2016 r.

Prezes Stambulskiej Izby Handlowej – Istambul Ticaret Odasi – İbrahim Caglar, w dniu 4 sierpnia br., na spotkaniu z przedstawicielami konsulatów generalnych w Stambule, wyraził opinię, że gospodarka turecka nie ucierpiała na skutek nieudanej próby zamach stanu w Turcji w dniu 15 lipca 2016 r.

"Kurs liry tureckiej powrócił już prawie do poziomu sprzed 15 lipca 2016 r. (w dniu 4 sierpnia 1 dolar kosztował 3 liry), zaś główny indeks giełdy tureckiej jest wyższy niż przez 15 lipca br. " – stwierdził İbrahim Caglar.

Caglar wskazał również, że turecka gospodarka utrzymała swoją wiarygodność w oczach inwestorów a stan wyjątkowy w kraju został wprowadzony na okres 3 miesięcy w celu zapewnienia stabilności politycznej i gospodarczej.