Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRząd Turcji podejmuje działania zapobiegające spowolnieniu gospodarki

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2016-08-11 11:30:52
spowolnienie gospodarcze, stopy procentwoe

Wicepremier Nurettin Canikli zapowiedział rychłe wprowadzenie ustawy o utworzeniu Funduszu Inwestycyjnego dla wspierania najważniejszych inwestycji publicznych i prywatnych.

 

Wicepremier Nurettin Canikli zapowiedział rychłe wprowadzenie ustawy o utworzeniu Funduszu Inwestycyjnego dla wspierania najważniejszych inwestycji publicznych i prywatnych. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych regulacji w zakresie opodatkowania, projektów energetycznych oraz inwestycji publicznych i publiczno-prywatnych. Zdaniem Wiecepremiera, inwestycje z tego funduszu przyczyną się do zwiększenia wzrostu PKB Turcji o 1,5%. Wsparciem z tego funduszu będzie cieszył się szczególnie sektor budownictwa, który jest siłą motoryczną tureckiej gospodarki i w największym stopniu przyczynia się do wzrostu PKB i zatrudnienia.

Zadaniem funduszu będzie przede wszystkim tworzenie własnych środków na finansowanie mega projektów infrastrukturalnych w Turcji i odciążenie sektora bankowego od ich kredytowania.