Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJapońskie firmy inwestują w Izmirze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-01-31 11:36:39
izmir, inwestycje zagraniczne, japonia, firmy japońskie w turcji

Wiele japońskich firm zainwestowało ostatnio w egejskiej prowincji Izmir, która jest uważana za bramę do Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - podała Agencja Rozwoju w Izmirze (IZKA).

Według raportu IZKA, w regionie izmirskim funkcjonowało 2237 firm zagranicznych w pierwszej połowie 2016 roku. Coraz większą grupę firm stanowią japońscy inwestorzy, kórzy bardzo sobie cenią dostępność portu w Izmirze. Japońskie firmy wykorzsytują port jako hub do przenoszenia swoich produktów do regionu Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Europy. Ponadto, japońskie firmy cenią sobie wysoki potencjał siły roboczej występujący w miastach zachodniej Turcji. 

Do największych inwestorów tureckich w Izmirze należy lider japońskiego sektora spżywczego Nippon Ham oraz producenci części samochodowych: Denso Corp, Yanmar Corp i Ajinomoto.

Ponadto, Firma Sun Chemical rozpoczęła niedawno produkcję farb opakowaniowych w nowej fabryce w dzielnicy Aliaga w Izmirze.  Inwestycja ta kosztowała 30 milionów dolarów .

İnci Holding, jeden z największych konglomeratów w regionie Morza Egejskiego, podpisał kontrakt z japońską spółką GS Yuasa Corp, aby zwiększyć współracę w zakresie badań i rozwoju oraz produkcję akumulatorów samochodowych.