Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurecki holding energetyczny Calik Enerji i GE podpisały kontrakt na wspieranie infrastruktury elektroenergetycznej Jemenu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-02-17 11:37:06
calik enerji , ge, wspieranie infrastruktury elektroenergetycznej, jemenu

GE podpisało umowę z tureckim holdingiem energetycznym Calik Enerji dotyczącą wspierania infrastruktury elektroenergetycznej Jemenu.

Obecnie GE i Calik Enerji zamierzają dostarczyć dwóch jednostek zaawansowanych technologicznie turbogeneratorów gazu TM2500 do elektrowni al-Hiswa w Jemenie, jak podała spółka Calik Enerji w oświadczeniu z 14 lutego 2017 r.

Projekt jest współfinansowany przez katarski fundusz rozwoju Qatar QFFD oraz korporację PEC z Jemenu – właściciela elektrowni al-Hiswa w Jemenie.

"Elektrownia Al-Hiswa ma znaczenie strategiczne dla Jemenu. Rozbudowa zakładu przy użyciu zaawansowanych generatorów turbinowych pozwoli szybko dostarczyć dużą ilość energii." – stwierdził Özgür Sarikaya z Calik Enerji.

"Współpraca z elektrownią Al-Hiswa w zakresie dostarczania zaawansowanych generatorów turbinowych wskazuje na nasze ogromne kompetencje w tym zakresie. Jesteśmy w stanie dostarczyć niezawodne zasilanie u źródła w ciągu czterech do pięciu miesięcy, nawet do odległych i trudnych terenów" - powiedział Ghassan Barghout – Dyrektor odpowiedzialny za systemy elektrowni gazowych w GE i realizację projektów firmy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

GE i Calik Enerji współpracują nad kilkoma projektami w regionie aby stworzyć ponad 2500 MW mocy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.