Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGE oraz turecki holding Gama Energy podpisały umowę na zarządzanie pierwszą elektrownią cyfrową w Turcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-02-17 11:36:40
ge, gama energy, elektrownie gazowe, energetyka

GE i Gama Energy podpisały umowę na obsługę pierwszej cyfrowej elektrowni w Turcji. Jest to pierwsze wykorzystanie przemysłowych zastosowań oprogramowania „w chmurze” w elektrowni w Turcji w celu poprawy wydajności i produktywności.

 

GE i Gama Energy zainstalują 840 megawatów w elektrowni IC Anadolu w mieście Kırıkkale przy wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań cyfrowych Asset Performance Management (APM) i Operations Optimization (OO) oraz systemu operacyjnego dla internetu przemysłowego. Montaż tych rozwiązań cyfrowych planowany jest na początek 2017 roku. Współpraca GE i Gama Energy opiera się na wieloletniej umowie w sprawie świadczenia planowanych i nieplanowanych usług serwisowych w ramach gwarancji dostępności i wydajności dla dwóch turbin gazowych i turbiny parowej w elektrowni IC Anadolu.

Zastosowanie nowoczesnych systemów informatycznych przyniesie znaczny wzrost wydajności poprzez wczesne wykrywanie przestojów w elektrowni i pozwoli zaoszczędzić do 3 milionów USD rocznie" – stwierdził Prezes Gama Energy - Sıtkı Şerifeken.

"Nieplanowane przestoje w elektrowniach powodują 3-8% spadek wydajności elektrowni. Historia współpracy GE i Gama Energy sięga 15 lat wstecz. Mamy do siebie wielkie zaufanie i wierzymy, że nowoczesne rozwiązania, które wspólnie tworzymy pomogą zmniejszyć koszty utrzymania i zwiększą efektywność operacyjną w tureckich elektrowniach" - powiedział Murat Demirel - General Manager Power Services Europe GE.

Gaz ziemny ma wiodącą pozycję w produkcji energii elektrycznej w Turcji. Udział surowca w wytwarzaniu energii wynosi 33%.