Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTürk Eximbank zapewni 40 miliardów dolarów finansowania w Turcji w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-02-17 10:22:49
eximbank, kredyty eksportowe, ubezpieczenia kredytów eksportowych

Oddział Eximbank w Turcji planuje udzielić kredytów i ubezpieczeń dla ponad 100 tysięcy firm w 2017 roku, o łącznej wartości 40 miliardów USD oraz uruchomić własny system kwalifikowania przedsiębiorstw do udzielenia wsparcia – oświadczył Adnan Yıldırım - szef Türk Eximbank.

 

Exim

"W 2016 r. w Turcji udzieliliśmy kredytów w kwocie 22 mld USD i ubezpieczeń kredytów na kwotę 11 mld USD, wpierając w ten sposób około 23% eksportu Turcji w zeszłym roku.
W 2017 r. planujemy zwiększyć wartość wsparcia o 26%, oferując 40 miliardów USD w formie kredytów i ubezpieczeń dla eksportu. Türk Eximbank będzie oferować kredyty w zgodzie z wynikami własnego systemu klasyfikacji, który chce stworzyć do końca 2017 roku." – dodał Adnan Yıldırım na spotkaniu prasowym 15 lutego br.

Kredyty i ubezpieczenia kredytowe udzielane przez Türk Eximbank w lirach tureckich oferują średnio 6 punktów procentowych przewagi w zakresie stopy procentowej w porównaniu z ofertą banków niewspółpracujących z Türk Eximbank.

Państwowy Funduszu Gwarancji Kredytowych KGF w Turcji współpracuje z Türk Eximbank. KGF udziela głównie kredytów eksportowych dla sektora MSP, jednak tylko 11% eksporterów wspieranych przez KGF to małe lub średnie firmy, zaś pozostałe 89% to duże przedsiębiorstwa. Po podjęciu współpracy z Türk Eximbank, KGF zaczął udzielać kredytów głównie dużym eksporterom. Dziesięć lat temu KGF udzielał rocznie kredytów eksportowych na łączną kwotę 20 miliardów lirów, obecnie zaś na 250 miliardów lirów.