Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNiemieckie przedsiębiorstwa wykazują zaufanie do przyszłości Turcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-02-17 11:36:19
exim bank, kredyty eksportowe

„Obecność ponad 6 tysięcy niemieckich firm w Turcji pokazuje zaufanie naszego biznesu to tego kraju” - powiedział Martin Wansleben - Prezes Stowarzyszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK) na spotkaniu prasowych z Anadolu Agency w dniu 16 lutego br.


German companiesedytuj opis zdjęcia

"To jest ogromny dowód naszego głębokiego zainteresowania posiadaniem dobrych stosunków między naszymi krajami i dowodem naszej wiary w rozwój gospodarczy w Turcji. Niemieckie firmy, które już długo działają w Turcji wierzą w korzyści z inwestycji w dłuższej perspektywie, pomimo aktualnych problemów ekonomicznych kraju" – stwierdził Wansleben.

Według Prezesa Wansleben, duża populacja młodzieży w Turcji jednym z głównych atutów i potencjałów gospodarki. Jest największa grupa konsumentów ale także pracowników dla zagranicznych inwestorów. Duża populacja, zwłaszcza młoda, oznacza ogromną przewagę dla gospodarki.

Niemcy są największym rynkiem eksportowym Turcji. Turecki eksport do Niemiec osiągnął wartość 14 mld USD w 2016 r., natomiast niemiecki import do Turcji wyniósł 21,4 mld USD.