Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHolenderski portal internetowy booking.com musi zawiesić działalność w Turcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-03-31 10:26:54
hotele, rezerwacji, booking

Booking.com – portal umożliwiający rezerwację hoteli na całym świecie, z dniem 30 marca 2017 r. przestaje sprzedawać miejsca w hotelach użytkownikom tureckim, po decyzji sądu tureckiego o zablokowaniu witryny w kraju.

 

Sąd w Stambule Pierwszej Instancji w dniu 29 marca 2017 r. nakazał firmie Booking.com zawieszenie działalności w Turcji, orzekając stosowanie przez firmę nieuczciwej konkurencji.

Wyrok Sądu Pierwszej Instancji w Stambule dotyczy zawieszenia przez Booking.com świadczenia w Turcji usług polegających na obrocie i pośredniczeniu w rezerwacji w obiektach hotelarskich i innych formach zakwaterowania w Turcji na stronie internetowej firmy oraz na innych adresach powiązanych.

Pozew w sprawie firmy Booking.com został wniesiony przez Stowarzyszenie Tureckich Agencji Turystycznych (TURSAB).

Firma Booking.com twierdzi, że nie zgadza się z decyzją sądu w Stambule o konieczności wstrzymania działalności, dodając, że będzie się odwoływać od tej decyzji. „Jako firma zajmująca się handlem elektronicznym jesteśmy przekonani, że przyczyniamy się do zdrowej konkurencji na rynku, oferując tureckim konsumentom przejrzystą i łatwą platformę do porównywania i zarezerwowania zakwaterowania na całym świecie. Booking.com pomaga również 13 tysiącom tureckich firm oferujących zakwaterowanie konsumentom.” - powiedział rzecznik prasowy firmy w wywiadzie dla agencji prasowej Associated Press w dniu 29 marca br.