Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRosja znosi sankcje na wszystkie tureckie produkty spożywcze z wyjątkiem pomidorów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-05-05 12:26:40
pomidory, sankcje, rolno-spożywcze, artykuły rolne

Rosja zniosła sankcje na wszystkie tureckie produkty spożywcze z wyjątkiem pomidorów.

 

 

Liderzy obu krajów spotkali się 3 maja w Soczi. Rosyjski przywódca Władimir Putin powiedział, że embargo Rosji na przywóz pomidorów z Turcji i ograniczenia wizowe wobec obywateli tureckich zostaną na razie utrzymane. "Teraz możemy powiedzieć z całą pewnością, że okres odbudowy w stosunkach rosyjsko-tureckich się zakończył" – powiedział Władimir Putin.

 

Moskwa nałożyła sankcje na wiele tureckich artykułów rolno-spożywczych 1 stycznia 2016 r., po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu wojennego w trakcie naruszenia tureckiej przestrzeni powietrznej. Wstępny zakaz obejmował import pomidorów, pomarańczy, jabłek, moreli, kapusty, soli, brokułów, pomarańczy mandarynkowych, ogórków, gruszek, brzoskwiń, śliwek, truskawek, cebuli, goździków i drobiu. Dzięki normalizacji stosunków dwustronnych pod koniec 2016 r. zakaz dotyczący pomarańczy, mandarynek, moreli, brzoskwiń i śliwek został zniesiony 9 października 2016 r.