Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurcja będzie rozbudowywać przemysł obronny

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-05-18 13:03:24
obronny, zbrojeniowy

"Turecki przemysł obronny musi być silny i oparty na produkcji krajowej, dlatego rząd będzie mocno wspierał przemysł obronny" - powiedział Ismail Demir – Wiceminister Obrony RT podczas Międzynarodowych Targów Przemysłu Obronnego (IDEF) odbywających się w dniach 9-12 maja br. w Stambule.

 

Ismail Demir przyznał, że Turcja napotyka na trudności w osiągnięciu miliardowej wartości eksportu w zakresie przemysłu obronnego, a jest to cel założony do osiągnięcia do 2023 r. – stulecia Republiki Turcji. Wydatki obronne Turcji wyniosły w ubiegłym roku 1,7 mld dolarów.

"Będziemy zwiększać eksport wyrobów przemysłu obronnego poprzez wzmocnienie współpracy międzynarodowej z krajami z Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej, Europy, Ameryki Południowej i Afryki. Oczekujemy, że wartość zamówień międzynarodowych na produkty tureckiej dla sektora zbrojeniowego będzie stopniowo rosła.” – wskazał Ismail Demir.

Na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego (IDEF) odbywających się w dniach 9-12 maja br. w Stambule obecnych było około 800 firm z ponad 50 krajów prezentujących najnowsze pojazdy, urządzenia i systemy zabezpieczenia oraz technologie w przemyśle morskim, lotniczym i kosmicznym. W targach uczestniczyło 493 delegatów wysokiego szczebla, w tym ministrów, wiceministrów, szefów sztabów, dowódców wojskowych i urzędników ds. zamówień publicznych z 76 krajów i instytucji międzynarodowych.