Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTurecka firma Arasya Atıksu zainwestuje w wytwarzanie prądu w procesie odwadniania osadów ściekowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-05-18 13:02:32
oze, odpady,

Arasya Atıksu planuje wyprodukować energię elektryczną z 1,2 miliona ton przemysłowych osadów ściekowych w Turcji wraz z zagranicznym funduszem inwestycyjnym.

 

Firma i fundusz zainwestują 100 milionów euro w projekt utworzenia 12 elektrowni wytwarzających energię z osuszanych energią solarną i spalanych osadów ściekowych (szlamu).

 

Będą to 4-megawatowe utworzone w paśmie od miasta Tekirdağ na zachodzie, aż po Malatya na wschodzie. Pierwsza taka elektrownia już została zbudowana w południowo-zachodniej Turcji - mieście Denizli.

 

"Jesteśmy tureckim dystrybutorem niemieckiej firmy Huber, która jest światowym liderem w dziedzinie oczyszczania ścieków / osadów i inżynierii procesowej z ponad 175-letnim doświadczeniem. Huber posiada rozwiązania dla elektrowni bazujących na spalaniu osadów ściekowych" – wskazuje Prezes Arasya Atıksu - Aytog Güldamla.

 

"Produkujemy energię elektryczną w wyniku spalania szlamu, a fabryki cementu wykorzystają popiół jako surowiec, a więc zarówno środowisko, jak i gospodarka zyskają" - dodał Güldamla.