Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonsorcjum turecko-niemieckie wygrało przetarg na budowę pierwszej wielkogabarytowej elektrowni wiatrowej w Turcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-08-11 12:32:36
energetyka wiatrowa, odnawialne źródła energii

Konsorcjum składające się z Siemens Gamesa oraz tureckich firm Türkerler i Kalyon Enerji wygrało pierwszy w Turcji przetarg na budowę elektrowni wiatrowej o wartości miliarda dolarów.

 

W przetargu oferty złożyło 8 firm, w tym cztery niemieckie przedsiębiorstwa, a także duńskie (Vestas), chińskie (Goldwind, Ming Yang) i amerykańskie (General Electric). Konsorcjum kierowane przez Siemens wygrało oferując cenę 3,48 centa za kilowatogodzinę.

Projekt przewiduje budowę elektrowni o mocy 1000 MW w pięciu różnych regionach Turcji (Kayseri-Niğde / Edirne-Kırklareli-Tekirdağ / Sivas / Ankara-Çankırı-Kırıkkale / Bilecik-Kütahya-Eskişehir). Elektrownie zostaną oddane do użytku w 2023 r. Planuje się również, że firma, która wygrała przetarg wybuduje fabrykę o wartości ponad 100 milionów USD, w której od 2019 roku będzie produkowanych od 300 do 450 turbin wiatrowych o mocy 2,3 MW. Specyfikacja inwestycji przewiduje, że 65% elementów do montażu turbin będzie pochodzić z produkcji tureckiej. 

Zwycięska firma zobowiązałą się także do podjęcia działań na rzecz badań i rozwoju w Turcj i utworzenia centrum badawczego w dziedzinie technologii turbin wiatrowych. W centrum tym maja być prowadzone badania przez 50-osobowy personel naukowy i techniczny, którego 80% mają stanowić inżynierowie tureccy. Centrum ma działać przez co najmniej pięć lat i prowadzić badania w co najmniej trzech obszarach energii wiatrowej, a mianowicie w zakresie wirników i generatorów, technologii materiałowych i technik produkcyjnych, a także oprogramowania innowacyjnych przekładni. Roczny budżet centrum badawczo-rozwojowego to 5 milionów USD.

Instalacja i eksploatacja fabryki i 5 elektrowni wiatrowych wraz z działaniami badawczo- rozwojowymi zapewni miejsca pracy dla 3750 osób.

Projekt ma zwiększyć produkcję energii wiatrowej w Turcji o 17% i zmniejszyć zależność Turcji od zakupu energii elektrycznej z zewnątrz. Ponadto, szacuje się, że elektrownie wiatrowe pozwolą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 1,5 miliona tony rocznie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert