Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRząd Turcji zwiększa bezcłowy kontyngent żywca z Europy i Ameryki Południowej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2017-08-11 12:30:24
bydło, żywiec, byki

9 sierpnia 2017 r. Minister Rolnictwa, Żywności i Hodowli RT - Ahmet Esret Fakibaba oświadczył w audycji na antenie Bloomberg TV Turkey, że Turcja będzie zwiększać import ŻYWCA wołowego.

 

 

W związku z tym import żywca po zerowej stawce celnej będzie możliwy już nie tylko w ramach przetargów ogłaszanych przez Państwową Agencję Mięsa i Mleka ale również będzie wykonywany przez indywidualnych importerów.

Import po zerowej stawce celnej przez indywidualnych importerów będzie dotyczył TYLKO żywca importowanego z Ameryki Południowej przeznaczonego na potrzeby dużych hodowli w Turcji. Z Ameryki Południowej mają być dostarczane duże ilości - ponad 500 sztuk bydła do tuczu, głównie młode byki.

Import bydła z krajów europejskich bez cła pozostanie domeną Państwowej Agencji Mięsa i Mleka RT. Dostawy z Europy mają pokrywać zapotrzebowanie tureckich hodowców i producentów mięsa na mniejsze ilości - import do 500 sztuk bydła.

 

W dniu 29 lipca 2017 r. rząd Turcji, na podstawie rozporządzenia opublikowanego w tureckim dzienniku ustaw, upoważnił Państwową Agencję Mięsa i Mleka w Turcji – Et ve Sut Kurumu do importu po zerowej stawce celnej:

- 500 tysięcy sztuk bydła do tuczu lub uboju do 31 grudnia 2018 r.,

- 475 tysięcy sztuk małego bydła, baranów, owiec do 31 grudnia 2018 r.

 

Przetargi będą ogłaszane na stronie http://www.esk.gov.tr w język tureckim. Wydział Handlu i Inwestycji będzie tłumaczył ogłoszenie o przetargach na język polski i zamieszczał je na stronie www.turkey.trade.gov.pl, w zakładce Wiadomości.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Przewodnik "PASTERYZACJA ŻYWNOŚCI"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży instalacyjne...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert