Polsko-Turecka Izba Gospodarcza Korporacja działając w porozumieniu z Korporacją Ubezpieczeń Kredytowych S.A oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego S.A. przeprowadziła w 22 listopada konsultację dla polskich firm zainteresowanych kooperacją z rynkiem tureckim na temat finansowania i ubezpieczanie transakcji handlowych i inwestycji polskich firm na terenie Turcji.
Dodał : Marta Georgijew | 13.12.2016
PTIG, polsko-turecka izba gospodarcza
SOLVIT zajmuje się rozwiązywaniem konkretnych problemów wynikających z nieprawidłowego stosowania prawa wspólnotowego przez organy administracji publicznej w państwach członkowskich. Jeżeli w związku z prowadzoną przez Państwa działalnością lub pobytem w innym państwie członkowskim władze administracyjne tego państwa niewłaściwie zastosowały zasady prawa wspólnotowego, w rozwiązaniu takiego konkretnego sporu może pomóc Państwu SOLVIT.
Dodał : Piotr Sajdak | 22.12.2015
Turcja
Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna jako jedyna instytucja ubezpieczeniowa w Polsce może pomóc w bezpiecznym handlu na m.in. rynkach wschodnich, ponieważ na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych posiada upoważnienie do oferowania ubezpieczeń należności eksportowych z gwarancjami Skarbu Państwa.
Dodał : Piotr Sajdak | 22.12.2015
Turcja
Skarb Państwa może udzielać poręczeń i gwarancji: spłaty kredytów, wykonania zobowiązań wynikających z obligacji, wykonania zobowiązań wynikających z transakcji zabezpieczających przez ryzykiem zmiany stopy procentowej lub ryzykiem walutowym, związanych z poręczonym lub gwarantowanym przez Skarb Państwa kredytem lub emisją obligacji. Ponadto, Skarb Państwa może udzielać poręczeń wypłaty odszkodowania za zniszczone, uszkodzone lub skradzione eksponaty wystawowe.
Dodał : Piotr Sajdak | 22.12.2015
Turcja
Wzorem niektórych krajów Unii Europejskiej, a także innych krajów będących członkami OECD, ustanowiono w Polsce system dopłat z budżetu państwa do oprocentowania kredytów średnio i długoterminowych o stałych stopach procentowych na finansowanie eksportu (Program DOKE). Rozliczenia związane z tym systemem prowadzi, z mocy Ustawy z 8 czerwca 2001 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów eksportowych o stałych stopach procentowych (Dz.U. 2001 nr. 73, poz. 762). Bank Gospodarstwa Krajowego. Program dopłat do oprocentowania kredytów eksportowych o stałych stopach procentowych uruchomiono w celu wspierania przez państwo aktywności eksportowej polskich przedsiębiorstw.
Dodał : Piotr Sajdak | 22.12.2015
Turcja
Celem programu jest aktywizacja polskiego eksportu poprzez zwiększenie konkurencyjności oferty krajowych przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. W ramach programu przewidziano udzielenie niskooprocentowanych kredytów w wysokości 5,7 mld zł do 2015 r. Beneficjentami programu są dowolnej wielkości firmy posiadające ofertę eksportową. Program jest realizowany przez BGK w formule non-profit.
Dodał : Piotr Sajdak | 22.12.2015
Turcja
W ramach oferty finansowania eksportu na warunkach rynkowych, BGK umożliwia finansowanie transakcji, których przedmiotem mogą być towary nie tylko polskiego pochodzenia.
Dodał : Piotr Sajdak | 22.12.2015
Turcja