Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFinansowania i ubezpieczanie transakcji handlowych i inwestycji polskich firm na terenie Turcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Georgijew | 2016-12-13 11:15:58
ptig, polsko-turecka izba gospodarcza

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza Korporacja działając w porozumieniu z Korporacją Ubezpieczeń Kredytowych S.A oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego S.A. przeprowadziła w 22 listopada konsultację dla polskich firm zainteresowanych kooperacją z rynkiem tureckim na temat finansowania i ubezpieczanie transakcji handlowych i inwestycji polskich firm na terenie Turcji.


 

Jej celem było dostarczenie uczestnikom praktycznych informacji na temat możliwości finasowania i ubezpieczenia transakcji handlowych oraz inwestycji firm polskich z partnerami tureckimi i innymi z tereny Bliskiego Wschodu i krajów Euroazji. Prezentacje prowadzili będą przedstawiciele KUKE S.A. oraz BGK. S.A. Przedstawili dostępne mechanizmy i produkty, a także bardzo praktyczne przykłady ich wykorzystania (case studies). Następnie uczestniczący w konsultacji zadali prezenterom i innym obecnym w spotkaniu ekspertom BGK i KUKE pytania dotyczące szczegółowych rozwiązań. Była to bardzo intensywna, trudna i efektywna część konsultacji. Wyłoniła się niej obraz bardzo ciekawa mapa dostępnych, a mało jeszcze znanych, różnorakich instrumentów finansowych, które mogą wesprzeć polskie firmy w ich ekspansji eksportowej zarówno w zakresie bezpiecznej sprzedaży produktów, ale także w zakresie wygodnego finasowania wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych i handlowych.

 

Polsko-Tureckie obroty dwustronne rosną. Podwoiły się w ciągu ostatnich lat, osiągając w 2015 roku poziom ok. 6 mld Euro, przy zachowaniu dodatniego bilansu dla polskich eksporterów. Perspektywy są zachęcające. Sięgają, zadaniem Izby, 10 miliardów euro rocznie. Turecka gospodarka odnotowała w minionych latach średnioroczne tempo wzrostu na poziomie ok. 4,3 % rocznie. Taką też ma średnioterminową ocenę perspektywy wzrostu. W niewilkim stopniu ją zmienia podjęta w Turcji z lipca 2016 rokupróba zamachu stanu i jej polityczne konsekwencje.

 

Struktura polskiego i tureckiego przemysłu jest w dużej mierze podobna. Pozwala to nie tylko nie dwustronną współpracę handlową, ale także na kooperację na rynkach trzecich. Kluczowym problemem jest bezpieczeństwo obrotu towarowego i płatności. Temu była poświęcona konsultacja. Zapowiadane są następne. Zainteresowane firmy proszone są o kontakt na adres biuro@ptcoc.eu.

 

http://www.ptcoc.eu/wydarzenia/finansowanie-ubezpieczanie-i-faktoring-transakcji-handlowych-i-inwestycji-polskich-firm-z-partnerami-tureckimi_1,165.html

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

FreeDOM modern holiday homes | Nowoczesne domy letniskowe FreeDOM

FreeDOM is a modern 35 m2 holiday home, the construction of which was based on a structure made o...
Polska - GDAŃSK 2020-10-19 Dodał: Marcin Wójtowicz Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

Zanęty Wędkarskie

Firma Fiskeri oferuje zanęty wędkarskie własnej produkcji w ilościach hurtowych. Nawiążemy współp...
Polska - Bargłów Kościelny 2020-10-15 Dodał: Maciej Kwieciński Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby z warzyw i owoców Zobacz ofertę

Gotowe prefabrykowane domy energooszczędne

Nowoczesne budownictwo energooszczędne, jest coraz bardziej popularne wśród osób marzących o zami...
Polska - GDAŃSK 2020-06-27 Dodał: Marcin Wójtowicz Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert