Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSystem kontroli importu TAREKS

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:15:55
turcja, premium

Poza procedurami ogólnej analizy ryzyka, np. Deklaracją Skróconą, niektóre towary mogą podlegać obowiązkowi dalszej analizy pod kątem bezpieczeństwa, jakości i zgodności z obowiązującymi normami, zgodnie z opartym na analizie ryzyka systemem kontroli importu TAREKS.

Użytkownicy tego systemu podlegają obowiązkowi rejestracji. Każdorazowo przy przywozie towarów w systemie TAREKS należy ubiegać się o nadanie numeru referencyjnego TAREKS, wpisując wymagane dane do systemu on-line. W przeciągu kilku dni, zanim użytkownikowi zostanie przyznany numer referencyjny, otrzymuje on informacje dotyczące kontroli obowiązujących w danym przypadku.

 

W przypadku Świadectwa Przewozowego A.TR zazwyczaj nie ma obowiązku kontroli, a numery referencyjne w systemie TAREKS są wydawane w momencie wprowadzenia danych do systemu. W takim przypadku nie jest wymagana opłata administracyjna.

 

Składający się z 15 znaków numer referencyjny należy wpisać w pole nr 44 (pozostałe dokumenty i pozwolenia) przywozowej deklaracji celnej.

 

Numer referencyjny TAREKS wymagany jest też dla innych artykułów, takich jak np. zabawki, sprzęt bezpieczeństwa i produkty bawełniane.

 

Źródło: Komisja Europejska

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert