Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzywóz substancji zubożających warstwę ozonową

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:12:19
turcja, premium

Turcja przystąpiła do Protokołu montrealskiego o substancjach zubożających warstwę ozonową. Zgodnie z międzynarodowymi przepisami władze Turcji ograniczyły przywóz substancji zubożających warstwę ozonową (ODS), wydając Komunikat ws. przywozu substancji zubożających warstwę ozonową (Przywóz: 2014/14).

Ta regulacja zawiera wykaz produktów objętych zakazem przywozu z krajów, które nie przyjęły poprawek do Protokołu montrealskiego sporządzonych w Kopenhadze oraz poprawek sporządzonych w Pekinie.

 

Dodatkowo, Ministerstwo Gospodarki, będące organem odpowiedzialnym w kwestiach przywozu substancji ODS, co roku przyznaje kontyngenty przywozowe na substancje, które w drodze wyjątku mogą być przywożone po złożeniu wniosku o zakwalifikowanie ich jako substancji wykorzystywanych do celów naukowych lub do innych niestandardowych zastosowań.

 

Pozostałe substancje zubożające warstwę ozonową, które mogą być przywożone do Turcji, podlegają regulacjom Komunikatu w sprawie substancji chemicznych podlegających kontroli pod kątem ochrony środowiska (Uchwała dotycząca normalizacji handlu zagranicznego 2014/14 ); informacje dotyczące środków stosowanych w odniesieniu do przywozu wprowadzonych na mocy tej uchwały znajdują się we wcześniejszej części dokumentu w punkcie dotyczącym substancji chemicznych.

 

Organem odpowiedzialnym za substancje zubożające warstwę ozonową w Turcji jest Departament ds. Zmian Klimatycznych Dyrekcji Generalnej Zarządzania Ochroną Środowiska Ministerstwa Ochrony Środowiska i Urbanizacji = Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, İklim Değişikliği Dairesi Başkanlığı, Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. 1271, Sok. No: 13, Balgat, TR-06520 Ankara, tel. +90 312 5863000, fax: +90 312 4740318.