Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzywóz urządzeń radiowych i telekomunikacyjnych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:11:16
turcja, premium

Wszystkie przywożone do Turcji urządzenia radiowe i końcowe urządzenia telekomunikacyjne muszą spełniać wymagania określone w stosownych przepisach i wymagania dotyczące norm jakości.

Jeśli tego rodzaju towary pochodzą z państw członkowskich Unii Europejskiej albo posiadają Świadectwo przewozowe A.TR, nie jest wymagana w ich przypadku deklaracja zgodności, a niektóre z nich mogą być przywożone bez ograniczeń. Niezależnie od tego, wybrane artykuły objęte są obowiązkiem uzyskania numeru referencyjnego TAREKS przyznanego przez Ministerstwo Gospodarki, bez względu na to, czy pochodzą z państw członkowskich Unii Europejskiej, czy z państw trzecich. W przypadku importu towaru posiadającego świadectwa przywozowe A.TR numer ten jest przyznawany bez uprzedniej inspekcji fizycznej.

 

O ile dany rodzaj towarów nie został wcześniej zgłoszony i wpisany do odpowiedniego rejestru prowadzonego przez turecki Urząd Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (BTK), warunkiem, jaki należy spełnić, aby móc przywieźć towary na ww. warunkach, jest zawiadomienie wydane przez wspomniany urząd BTK.