Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWymagania dotyczące formalności przywozowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:09:44
turcja, premium

Kody towarowe i związane z nimi oznaczenia zawarte w dokumentach handlowych powinny zawierać odnośnik do konkretnej nomenklatury, np. HS 2007 lub HS 2012.

Jeżeli podane kody towarowe wykraczają poza sześciocyfrowy poziom systemu HS i odnoszą się do nomenklatury taryfowej kraju przeznaczenia, należy je odpowiednio skorygować w porozumieniu z importerem.

 

Eksporterzy powinni mieć na uwadze fakt, iż oprócz oficjalnie wymaganych dokumentów, z umów zawartych z importerami może wynikać konieczność dopełnienia dodatkowych formalności. W przypadku gdy umowa sprzedaży lub akredytywa wymaga od eksportera przedłożenia określonych dokumentów, dostarczenie ich jest obowiązkowe, niezależnie od ogólnie przyjętych wymogów. Ponadto, różnego rodzaju organy, w tym celne, mogą zażądać dodatkowej dokumentacji w razie uznania przedstawionych informacji celnych za niedostateczne lub niewiarygodne.

 

Oprócz wymogów ustanawianych przez organy administracyjne, importerów i spedytorów, bieżące praktyki handlowe również wpływają na charakter wymaganej dokumentacji przywozowej.