Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWymagania dotyczące formalności przywozowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:09:44
turcja, premium

Kody towarowe i związane z nimi oznaczenia zawarte w dokumentach handlowych powinny zawierać odnośnik do konkretnej nomenklatury, np. HS 2007 lub HS 2012.

Jeżeli podane kody towarowe wykraczają poza sześciocyfrowy poziom systemu HS i odnoszą się do nomenklatury taryfowej kraju przeznaczenia, należy je odpowiednio skorygować w porozumieniu z importerem.

 

Eksporterzy powinni mieć na uwadze fakt, iż oprócz oficjalnie wymaganych dokumentów, z umów zawartych z importerami może wynikać konieczność dopełnienia dodatkowych formalności. W przypadku gdy umowa sprzedaży lub akredytywa wymaga od eksportera przedłożenia określonych dokumentów, dostarczenie ich jest obowiązkowe, niezależnie od ogólnie przyjętych wymogów. Ponadto, różnego rodzaju organy, w tym celne, mogą zażądać dodatkowej dokumentacji w razie uznania przedstawionych informacji celnych za niedostateczne lub niewiarygodne.

 

Oprócz wymogów ustanawianych przez organy administracyjne, importerów i spedytorów, bieżące praktyki handlowe również wpływają na charakter wymaganej dokumentacji przywozowej.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert