Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWymagania dotyczące pakowania i oznakowania produktów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:09:23
turcja, premium

Towary, które znajdują się w swobodnym obrocie w UE, mogą być przywożone do Turcji bez wcześniejszej kontroli, jeśli posiadają odpowiednie oznakowanie CE. Towary te mogą jednak podlegać obowiązkowi inspekcji przez właściwe instytucje w Turcji przy wjeździe transportu do tego kraju.

W przypadku określonych rodzajów towarów należy ubiegać się o przyznanie numeru referencyjnego TAREKS, zgodnie ze stosownymi przepisami. Dodatkowo, Turcja podpisała z państwami Europejskiego Obszaru Gospodarczego porozumienie dotyczące wzajemnego uznawania wyników oceny zgodności w przypadkach, gdy zastosowanie ma jedno z następujących porozumień: Unia Celna pomiędzy Turcją a Unią Europejską, umowa o wzajemnym uznawaniu między UE a Szwajcarią, Porozumienie o Europejskim Obszarze Gospodarczym.

 

Drewniane materiały opakowaniowe przywożone do Turcji muszą spełniać normy Międzynarodowej Konwencji Ochrony Roślin (IPPC). Wszystkie drewniane materiały opakowaniowe, np. palety, skrzynki, pudła i drewno sztauerskie używane jako podstawa pod ładunek lub jego usztywnienie, muszą być po obróbce cieplnej i oznakowane logiem IPPC oraz dwuliterowym kodem ISO kraju, w którym drewniane materiały opakowaniowe zostały poddane obróbce, a także kodem zakładu, w którym przeprowadzono obróbkę cieplną. Od maja 2010 roku w Turcji zakazana jest fumigacja z wykorzystaniem bromometanu.

 

Wszelkie materiały opakowaniowe, w tym drewniane materiały opakowaniowe, muszą być uwzględnione w fakturze handlowej; wyjątek stanowią materiały opakowaniowe, które przeznaczone są do utylizacji po przywiezieniu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert