Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWymagania dotyczące pakowania i oznakowania produktów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja | 2018-02-15 09:09:23
turcja, premium

Towary, które znajdują się w swobodnym obrocie w UE, mogą być przywożone do Turcji bez wcześniejszej kontroli, jeśli posiadają odpowiednie oznakowanie CE. Towary te mogą jednak podlegać obowiązkowi inspekcji przez właściwe instytucje w Turcji przy wjeździe transportu do tego kraju.

W przypadku określonych rodzajów towarów należy ubiegać się o przyznanie numeru referencyjnego TAREKS, zgodnie ze stosownymi przepisami. Dodatkowo, Turcja podpisała z państwami Europejskiego Obszaru Gospodarczego porozumienie dotyczące wzajemnego uznawania wyników oceny zgodności w przypadkach, gdy zastosowanie ma jedno z następujących porozumień: Unia Celna pomiędzy Turcją a Unią Europejską, umowa o wzajemnym uznawaniu między UE a Szwajcarią, Porozumienie o Europejskim Obszarze Gospodarczym.

 

Drewniane materiały opakowaniowe przywożone do Turcji muszą spełniać normy Międzynarodowej Konwencji Ochrony Roślin (IPPC). Wszystkie drewniane materiały opakowaniowe, np. palety, skrzynki, pudła i drewno sztauerskie używane jako podstawa pod ładunek lub jego usztywnienie, muszą być po obróbce cieplnej i oznakowane logiem IPPC oraz dwuliterowym kodem ISO kraju, w którym drewniane materiały opakowaniowe zostały poddane obróbce, a także kodem zakładu, w którym przeprowadzono obróbkę cieplną. Od maja 2010 roku w Turcji zakazana jest fumigacja z wykorzystaniem bromometanu.

 

Wszelkie materiały opakowaniowe, w tym drewniane materiały opakowaniowe, muszą być uwzględnione w fakturze handlowej; wyjątek stanowią materiały opakowaniowe, które przeznaczone są do utylizacji po przywiezieniu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pianotwory

Marka HU HU to produkty przeznaczone dla najmłodszych fanów kolorowej i pachnącej kąpieli. Z weso...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Kule do kąpieli

Kąpiel w towarzystwie Hydrozaura to nie lada gratka dla Twojego gagatka! Wraz z dzieckiem odkryj ...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Perfumy do prania

W naszej ofercie znajdziesz produkty do prania i pielęgnacji pralki: kapsułki do prania, odkamien...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Pozostałe wyroby chemiczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert